מקומות ופרטים

עיצוב פנים הינו כלי המשרת ומשלים את פעולת התכנון האדריכלי. הוא מלביש את הבית או המשרד, "מאפר" אותו ומייצר את האווירה והנראות המתאימה.

הוא יודע לייצר את הערך המוסף  המשמעותי המבדיל בין תכנון מקצועי ונכון לבין תכנון הרמוני ומושלם בעל אווירה ייחודית.

דיוק בפרטי ניתוק, במפגשים נכונים בין חומרים ומאסות, דיוק בפרטי נגרות מורכבים, שימוש בפרטים נכונים בתאורה סמויה הן רק חלק מהדוגמאות  בהן ביצוע מדויק ונכון מבטיח ללקוח תוצאה נכונה ומרשימה.

בכדי להשיג תוצאה מושלמת, נדרש מעצב הפנים לבצע תכנון קפדני ולרדת לפרטים. עם זאת, המעצב הטוב ביותר יוכל ליישם את הרעיונות הטובים ביותר רק אם בעלי המקצוע ידעו כיצד לבצע אותם.

לשם כך על מעצב הפנים להכין פרטים מדויקים ומפורטים שיהיו מובנים לגורם המבצע בשטח.
אנו משקיעים חשיבה רבה כמו זמן רב בביצוע מדוקדק של עבודת השרטוט הטכני בצורה המקצועית ביותר, ומכינים שרטוטים  מפורטים בכדי לתת למבצעים בשטח את מירב האינפורמציה הנדרשת, וכך אנו מוודאים  שהתוצאה שהלקוח שלנו מקבל היא איכותית, מדויקת ובהתאם למתוכנן.

אך אין די בכך. עיצוב פנים אינו רק עבודה טכנית של פרטים מדוקדקים. לתכנון איכותי נדרשת יצירתיות רבה, דמיון, פתיחות, וראייה כוללת המשלבת את כל הפרמטרים לכדי הרמוניה שלמה.

רוב האנשים רואים בחלל נתון את המכלול כולו, ולא יורדים לפרטים. לעתים התמקדות בפרט מסוים מפרוייקט מאפשרת לנו לראות אלמנטים שלא הבחנו בהם לפני כן או שימת לב לפרטים מיוחדים של מפגשי חומרים או מפגשים מעניינים של מאסות שונות.

המכלול השלם מורכב מהרבה פרטים קטנים. אין ספק שאיכותו של כל אחד מהם חשובה ביותר, אך לא פחות חשובה הראייה הכוללת שמחברת את כולם ביחד לידי שפה אחידה ומשתלבת.